Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń

ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ

Laser diodowy LIGHT SHEER

Jest obecnie najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do depilacji.Daje gwarancję skuteczności 95% i zapewnia oczekiwany efekt po niewielkiej liczbie zabiegów. W marcu 2013 r. na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco „LightSheerDiode Laser System” został uznany za najlepsze urządzenie do depilacji laserowej.

Zasady działania:

Laser LightSheer emituje wiązkę światła o długości 800 nm, która jest pochłaniana przez barwnik włosa (melaninę), co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Są trzy fazy wzrostu włosa: aktywnego wzrostu, przejściowa i uśpienia. Laser może zniszczyć tylko włosy znajdujące się w fazie anagenu czyli w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtarzane w regularnych odstępach. Podczas jednego zabiegu można usunąć trwale około 20 % włosów. Do zabiegu najlepiej kwalifikują się włosy ciemne. W przypadku włosów jaśniejszych lub delikatniejszych możliwe jest uzyskanie przerzedzenia.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Długość sesji laserowej może trwać od kilku minut do godziny bądź dłużej w zależności od wielkości obszaru ciała na którym wykonywany jest zabieg.Ponieważ laser oddziałowuje na mieszki włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu należy zabieg powtórzyć 3-6 krotnie (ostatecznie ilość zabiegów zależy od cech indywidualnych każdego pacjenta, może różnić się w zależności od koloru skóry, uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych), raz na 6-8 tygodni. Zastosowanie laser może wywołać delikatne uczucie mrowienia na skórze. Większość pacjentów dobrze toleruje zabieg jednakże z powodu większej wrażliwości skóry w niektórych miejscach mogą wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź opuchnięcia, które ustępuje w krótkim czasie. Większość ludzi wraca do normalnych zajęć po zabiegu. Laser LightSheerDiode System posiada ceryfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S.FDA( Food&Drug Administration) respektowany na całym świecie.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

  1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosujemy emolienty (kremy nawilżające,natłuszczające)
  2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Na konsultacji z próbą laserową zrobi to osoba wykonująca zabieg- umożliwi to ocenę barwy włosów.
  3. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez ok.2 tygodni w przypadku twarzy i 4 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić lub przycinać.
  4. Stosowanie kremów lub maści z wit.A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), wit.C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodniowej przerwy przed każdym zabiegiem.
  5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
  6. Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
  7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (wirusowe, bakteryjne ,grzybicze) stanowią przeciwskazanie do zabiegu.
  8. Aktywna opalenizna jest przeciwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
  9. "Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (krem, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • stosowanie leków światło-uczulających (retinoidy, tetracyklina, sulfonamidy, deprim)
  • przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny)
  • terapia hormonalna
  • stosowane sterydów
  • fotodermatozy i choroby skóry
  • skłonność do przebarwień i bliznowców
  • bielactwo, łuszczyca, opryszczka
  • aktywna infekcja skóry w miejscu zabiegu
  • padaczka
  • świeża opalenizna
  • aspiryna (nie zażywać 1 tydzień przed)
  • leki rozrzedzające krew
  • witaminy A i E (nie zażywać ok. 5 dni przed)
  • stosowanie kremu z Retinolem